Sık Sorulan Sorular

Bir torrent indirirken, ekici ve izleyici rolü tam olarak nedir?

Ekiciler, tüm dosyaya sahip olan ve başkalarına dağıtan kullanıcılardır. İzleyici tamamen farklı bir hikaye; Dosyanın tamamı veya bir kısmına dissertation outline template abstract in a lab report sahip kullanıcıları, parçaları eksik olan kullanıcılarla paylaşan bağlamak için bir ‘buluşma noktası’ gibi hareket ederler. Bir izleyici hiçbir dosyayı tek başına tutmaz: Yalnızca istediğiniz dosyanın parçalarına sahip olan kullanıcıların IP adreslerini listeler.

Bir torrent izleyicinin sonunda “anons” kelimesinin anlamı nedir?

anons, indirmek için bir torrent dosyası yüklendiğinde bir istemciden gönderilen ilk istekdir. Müşterinizi, dosyanın parçalarını onlardan bağlayıp indirdiği bir eş listesi gönderen izleyiciye bildirir.

Torrent’de izci nedir ve hızınızı nasıl etkiler?

Temel olarak, Eş – 2 – eş dosya transferi politikasına aracılık eder veya koordine eder.

Bir torrent indirirken / yüklerken bir izleyiciye bağlanırsınız.

Ayrıca, istemciler arasında etkin veri paylaşımına yardımcı olmak için her bir istemcinin hangi dosyanın parçalarını içerdiğini izler. Torrent istemcisine torrent izleyicilerini açıkça ekleyerek ekicileri artırabileceğiniz için indirme hızını büyük ölçüde etkiler.

Bir torrent yayını nedir?

Diyelim ki herhangi bir oyunda bültenleri aradığınızı varsayalım, bu nedenle bir oyun arayın ve sonra en üstte görünen RSS düğmesine tıklayın ve RSS beslemenizi elde edin. İstediğiniz sonuçları almak için aramanızı daraltmak isteyebilirsiniz. Şimdi ne zaman yeni bir oyun sürümü olursa, bildirim alırsınız ve otomatik olarak indirmeye başlarsınız. Bu torrent beslemesidir.