Masaüstü Bir Bilgisayarda Google Dokümanlar Dosyalarını Çevrimdışı Nasıl Düzenleyebilirim?

Google Dokümanlarınızı çevrimdışı düzenleme için kullanılabilir duruma getirmek, sürekli bir internet bağlantısı olmayan bir yere gittiğinizde kullanışlıdır.


Aynı zamanda çevrimdışı çalışmak ve sosyal medya gibi şeyler cazibesini önlemek isteyenler için yararlı bir verimlilik aracı olabilir.
Google Dokümanlar, Tablolar ve Slaytlar – Google Drive dosyaları – tüm düzenlenmiş çevrimdışı yeteneği ile birlikte gelir.
Tüm belgeleriniz için çevrimdışı düzenlemeyi açabilir veya yer kazanmak için, cihazınıza kaydetmek üzere belirli olanları seçebilirsiniz.

Çevrimdışı düzenlemeyi açmadan önce yapmanız gereken birkaç şey var:

* Henüz giriş yapmadıysanız, Google hesabınıza giriş yapın.
*Chrome tarayıcısını kullanın (ve özel bir tarayıcı sekmesi kullanmayın).
*İnternet bağlantısına erişiminiz olmalı.
*Google Dokümanlar Çevrimdışı tarayıcı uzantısını yükleyin.
*Cihazınızın çevrimdışıyken düzenlemeyi planladığınız dosyaları kaydetmek için yeterli alana sahip olduğundan emin olun.

Google Dokümanlar çevrimdışı nasıl düzenlenir: Masaüstü

  1. Google Chrome’u açın ve drive.google.com/drive/settings adresine gidin.
  2. Çevrimdışı bölümünde, “Çevrimdışıyken bu cihazda en son Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar dosyalarını oluştur, aç ve düzenle” nin yanındaki kutuyu işaretleyin.
  3. Çevrimdışıyken düzenlemek istediğiniz Google Drive dosyalarının her biri için sayfayı yeniden yükleyin (ayrıca, tarayıcınızdaki açık Google Dokümanlar üzerinde de bunun için bir bildirim görmelisiniz).

Yer kazanmak için, belirli Google Dokümanlar’ı kaydetmeyi tercih edebilirsiniz. Bunun için drive.google.com adresine gidip Dokümanınızı bulup sağ tıklayın ve “çevrimdışı kullanılabilir” seçeneğini işaretleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir