ExpressVPN Torrentlerle Çalışıyor mu? 2019 İçin Test Edildi ve İncelendi

ExpressVPN Torrentlerle Çalışıyor mu? 2019 İçin Test Edildi ve İncelendiTorrent kullanıcıları için popüler bir VPN, ExpressVPN‘dir. Bu makalede, ExpressVPN’in torrent kullanıcıları için nasıl çalıştığı hakkında konuşacağız ve size bazı özelliklerde yardımcı olacağız. ExpressVPN’in neden torrent kullanıcıları için harika bir VPN olduğunu düşündüğümüzü açıklayacağız.

Torrent kullanırken kendinizi güvende tutmanın en iyi yolu bir VPN almaktır. Bu, cihazınızın Internet üzerinden gönderdiği tüm verileri (torrent kullanımınızla ilgili veriler dahil) şifreler, böylece hiç kimse hangi siteleri ziyaret ettiğinizi veya indirmekte olup olmadığınızı göremez.

Torrent kullanıcıları için popüler bir VPN, ExpressVPN‘dir. Bu makalede, ExpressVPN’in torrent kullanıcıları için nasıl çalıştığı hakkında konuşacağız ve size bazı özelliklerde yardımcı olacağız. ExpressVPN’in neden torrent kullanıcıları için harika bir VPN olduğunu düşündüğümüzü açıklayacağız.

Torrent Kullanıcıları İçin Çalışan Bir VPN Bulmak

Torrentleriniz için kullanmak üzere bir VPN aradıysanız, tüm VPN’lerin ihtiyaçlarınız için uygun olmayacağını fark etmiş olabilirsiniz. Çoğu VPN ağındaki torrent gibi P2P trafiğine, özellikle de ücretsiz VPN’lere izin vermez. Diğer konular arasında, VPN üzerinden torrent kullanmakta kendinizi rahat hissetmeyebileceğiniz anlamına gelen güvenlik sınırlamaları bulunmaktadır. Torrent kullanıcıları için sıklıkla önerilen bir VPN ExpressVPN‘dir, bu nedenle aşağıda torrent kullanıcılarının VPN’de ihtiyaç duyduğu özellikleri inceleyip ExpressVPN’in bu gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını göreceğiz.

ExpressVPN Torrent Trafiğine İzin Verir mi?

Torrent kullanıcılarının ExpressVPN’e bakarken göz önünde bulundurmaları gereken en önemli husus, VPN servisinin torrent ve diğer P2P indirmelerinin kullanımına izin verip vermeyeceğidir. Cevap evet, ExpressVPN ağ üzerinden P2P ve torrent trafiğine izin veriyor. Bu, anonimliğinizi korumak ve torrent kullanırken IP adresinizi gizlemek için ExpressVPN servisini kullanabileceğiniz anlamına gelir. ExpressVPN ağında P2P indirmeleri için belirli bir sunucu yok – bunun yerine herhangi bir ExpressVPN sunucusuna bağlanabilir ve torrent trafiğinizi yönlendirmek için kullanabilirsiniz.

ExpressVPN’in Yüklemeler İçin Bant Genişliği Kapağı Var mı?

VPN arayan torrent kullanıcıları için bir diğer önemli husus, bant genişliği sınırları. Çok sayıda VPN, özellikle ücretsiz VPN, bir ayda kullanabileceğiniz bant genişliği miktarında sınırlamalar içeriyor. İnternet taraması ve belki biraz ışık akışı yapıyorsanız bu bir problem olmayabilir, fakat torrent kullanıcısıysanız ve çok fazla indirme yaparsanız, çok hızlı bir şekilde bir bant genişliği sınırına varacaksınız.

Ardından, ücretsiz VPN’nizden daha fazla bant genişliğine erişmek için ödeme yapmanız gerekir. Ancak, ExpressVPN için bant genişliği sınırı olmadığından, bu ExpressVPN kullanıcıları için bir sorun değildir. ExpressVPN ile istediğiniz zaman, istediğiniz zaman indirebilirsiniz, böylece bir bant genişliği sınırını aşmamak konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacak.

ExpressVPN’in İyi Güvenlik Özellikleri Var mı?

Torrent kullanıcısıysanız, güvenliğin ne kadar önemli olduğunuzu bilirsiniz. Torrent kullanarak istediğiniz, bir VPN’nin etkin olması çok istediğiniz ve kullandığınız VPN’in güçlü bir güvenlik olması hayati öneme vardır.

ExpressVPN, İnternet bağlantısı gönderiliyor, güvende tutmak için güçlü bir 256 bit şifreleme kullanımı gibi mükemmel güvenlik özelliklerine sahip. ExpressVPN’e bağlanılıyor, IP adresiniz diğer torrent kullanıcılarından ve İnternet’teki herhangiinden gizleneceğinden, gerçek IP adresiniz ve torrent indirme aktivitesi arasında bir bağlantı vardır. Bu, internet etkinliğinizin boyutu kişisel olarak geri izlenemeyeceği konusunda gelir. Ek olarak, ExpressVPN IP adreslerini kullanan paylaşılan; bu, sizin ve diğer üyeleriniz için geçerli bir IP adresi. Bu, söz konusu paylaşılan IP adresinden gelen aktivitelerin, herhangi birinin isteğine göre izlenmesini zorlaştırır.

ExpressVPN’deki diğer güvenlik seçeneklerini içeren IPV6’daki sızıntıyı hedefleyen ve bağlı olduğunuzla ilgili bilgilerin sızdırmasını sağlamak için ExpressVPN’deki DNS sunucularını kullanarak içerir.

ExpressVPN, Kullanıcıları Hakkında Bilgi Giriyor mu?

Torrent kullanıcılarının güvenlik ve gizlilik açısından ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmaları gerekir. Gizlilik açısından büyük endişelerden biri, VPN sağlayıcılarının kullanıcılarının etkinliklerinin kaydını tutmasıdır. Sorun şu ki, günlükler tutulursa ve bir kullanıcının yasa dışı faaliyetten şüpheleniliyorsa, yerel polis veya hükümet yasal olarak bir VPN sağlayıcısını bu kullanıcının etkinliklerinin günlüklerini teslim etmeye zorlayabilir. Bu, bir VPN’nin koruması gereken mahremiyetten muazzam bir uzlaşmadır. Bu sorunu önlemek için, ExpressVPN kullanıcılarının faaliyetlerinden bağımsız olarak hiçbir kayıt tutmaz. Bu, ExpressVPN, belirli bir kullanıcının faaliyetleri hakkında sahip olduğu bilgileri teslim etmeye mecbur olsa bile, teslim edilecek bir bilgi bulunmadığı anlamına gelir. Bu nedenle kayıt tutmama politikası, VPN kullanıcılarının çevrimiçi gizliliklerini korumaları için önemli bir yoldur.

ExpressVPN Bağlantılarını İndirmek İçin Hızlı mı?

Torrentleri diğer indirme yöntemlerinin aksine kullanmanın büyük bir avantajı, büyük dosyaları çok hızlı bir şekilde indirebilmenizdir. Bir dosyanın parçalarını diğer kullanıcılardan indirdiğiniz için, genel indirme işlemi yalnızca bir kaynaktan indirdiğinizden çok daha hızlı bir şekilde devam edebilir. İnternet bağlantınız hızlı olduğu ve istediğiniz dosya için yeterli sayıda barındırma sunucusu bulunduğu sürece, dosyalar onlarca, hatta yüzlerce gigabayt boyutunda olsa bile çok hızlı bir şekilde dosya indirebilirsiniz.

Ancak, sizi güvende tutmak için bir VPN kullanırken indirme hızlarında bir sorun olabilir. VPN’iniz tarafından sunulan bağlantı hızları internet bağlantınızdan daha yavaşsa, indirme hızınız sınırlanır ve büyük dosyaları indirmeniz çok daha uzun sürer. Neyse ki, ExpressVPN herhangi bir VPN sağlayıcısının en hızlı bağlantı hızlarından bazılarına sahiptir, bu yüzden torrent indirmeleriniz tam hızda çalışabilir ve indirilen dosyalarınızı en kısa sürede elde edebilirsiniz.

İndirmelerinizin hızını etkileyen diğer bir faktör, sizinle bağlandığınız sunucu arasındaki fiziksel mesafedir. Örneğin, Birleşik Krallık’ta bulunuyorsanız ve ABD’deki bir sunucuya bağlanırsanız, verileriniz sizden sunucuya ulaşmak için çok uzak bir mesafe kat etmesi gerektiğinden indirme işlemleriniz çok daha yavaş çalışacaktır. En iyi indirme hızları için yakınınızdaki bir sunucuya – tercihen kendi ülkenizdeki ya da komşu bir ülkeye – bağlanmalısınız. ExpressVPN ile 90 farklı ülkede 1000’den fazla sunucu bulunmaktadır; bu nedenle nerede yaşıyor olursanız olun, bağlantı kurmak için yakınınızda bir sunucu bulabilirsiniz. Bu, mümkün olan en iyi indirme hızlarına ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

ExpressVPN Hangi Platformlarda Çalışıyor?

Bir VPN kullanmak için, genellikle VPN sağlayıcınızdan cihazınıza belirli bir yazılım yüklersiniz. VPN yazılımını, torrent indirmek için kullandığınız herhangi bir cihaza teorik olarak kurabilirsiniz, bu cihaz masaüstü, dizüstü bilgisayar, telefon, tablet veya hatta bir Ahududu Pi, oyun konsolu veya bir Smart TV gibi farklı bir cihaza. Bununla birlikte, bunun için VPN sağlayıcınızın, torrentleriniz için kullandığınız platforma uygun bir yazılım sunması gerekir.

ExpressVPN, herhangi bir VPN sağlayıcısının platformları için en geniş desteğe sahiptir. ExpressVPN yazılımını, Windows’un daha yeni ve daha eski sürümlerinde veya Mac OS veya Linux çalıştıran cihazlarda çalışan cihazlara yükleyebilirsiniz. Mobil olarak ExpressVPN uygulamasını Android, iOS ve Blackberry çalıştıran cihazlara yükleyebilirsiniz. Oyun konsolları için ExpressVPN’i Playstation 4 veya Xbox One’ınızda çalıştırabilir ve Smart TV’ler için yazılımı AppleTV ve Amazon FireTV cihazlarında çalıştırabilirsiniz. Alternatif olarak, ExpressVPN’i doğrudan uyumlu yönlendiricilere yüklemek için bir seçenek vardır; bu, ev ağınıza bağlı her cihazın otomatik olarak bir VPN ile korunacağı anlamına gelir; bu, evinizi kullanmak isteyenler için sık sık ziyaret ettiğinizde bu harika bir seçenektir. İnternet ziyaretleri sırasında güvenli bir şekilde. Son olarak, kullanım kolaylığı için, internette gezinirken ExpressVPN’e bağlanmak için kullanabileceğiniz tarayıcı uzantıları da vardır. Uzantıyı Google Chrome, Mozilla Firefox ve Apple Safari tarayıcılarına yükleyebilirsiniz.

Torrentlerinizi indirmek için hangi cihazı kullanırsanız kullanın, indirme sırasında güvende olmanız için ExpressVPN‘i cihaza yükleyebilirsiniz.

ExpressVPN Yazılımını Torrentlerle Nasıl Kullanırsınız?

Bir VPN kullanmada yeniyseniz, torrent indirirken ExpressVPN yazılımını tam olarak nasıl kullandığınızı merak ediyor olabilirsiniz. Popüler uTorrent yazılımını kullanıyorsanız, ExpressVPN web sitesinde ExpressVPN ile en iyi çalışacak şekilde yapılandırılması için talimatlar vardır. Bununla birlikte, uTorrent, yükleyiciye çok miktarda istenmeyen bloatware eklenmesi nedeniyle, bir zamanlar olduğu gibi, kullanıcılar gibi popüler değildir. Bunun yerine, birçok torrent kullanıcısı qTittorrent, Transmission, Deluge veya Tixati gibi uTorrent alternatifleri kullanıyor. Bu torrent istemcilerinden birini veya uTorrent dışındaki başka bir torrent istemcisini kullanıyorsanız, istemcinin ExpressVPN ile çalışacak şekilde nasıl yapılandırılacağını açıklayacağız.

Hatırlamanız gereken ilk şey, torrent istemcinizi açmadan önce ExpressVPN yazılımını açmak ve bir sunucuya bağlanmaktır. Bu, VPN’nize bağlanmadan önce yanlışlıkla torrent verilerinizi güvenli olmayan bir bağlantı üzerinden göndermemenizi sağlar. ExpressVPN ile en iyi indirme hızları için fiziksel konumunuza yakın bir sunucu seçmenizi öneririz, ancak herhangi bir sunucuya bağlanabilir ve P2P indirmeleri için kullanabilirsiniz. Bunu, yazılım ana ekranındaki Konum Seç düğmesini kullanarak yapabilirsiniz. Bir VPN sunucusuna bağlandıktan sonra, IP adresiniz diğer torrent kullanıcılarından gizlenecek ve internet üzerinden gönderdiğiniz veriler şifreleyecek ve hiç kimse indirdiğiniz şeyi görmeyecektir.

ExpressVPN yazılımını açmak ve bir sunucuya bağlanmak

ExpressVPN’de kill anahtarını etkinleştirmek de önemlidir. Bu, herhangi bir nedenle VPN bağlantınız kesilirse, internet bağlantınız engellenir ve böylece güvenli olmayan bir bağlantı üzerinden yanlışlıkla veri göndermezsiniz. Torrent kullanıyorsanız bu özellikle önemlidir, çünkü güvenli olmayan bir bağlantı üzerinden geçen torrent dosyalarından gelen veriler potansiyel olarak size karşı kullanılabilir ve yasal sorunlara neden olabilir. Öldürme anahtarını etkinleştirmek için ExpressVPN yazılımının sol üstündeki üç gri çizgiye tıklayın. Ardından, seçenekler panelini açacak Seçenekler‘i tıklayın. Ağ Kilidi bölümü için Genel sekmesine bakın. Şimdi, öldürme anahtarını etkinleştirmek için Ağ Kilidi Etkinleştir (internet kill anahtarı) yazan kutuyu işaretleyin. Bir sunucuya bağlanmadan önce bu ayarı değiştirmeniz gerekecektir. Bunu yaptıktan sonra, yanlışlıkla güvenli olmayan bir bağlantı kullanmaktan korunursunuz.

ExpressVPN’in Çalışıp Çalışmadığını Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Torrent istemcinizi açmadan ve torrent çekmeye başlamadan önce, VPN’nin açık ve sizi koruduğundan emin olmak isteyebilirsiniz. VPN’e bağlandığınızda, yazılım ana sayfasındaki büyük yuvarlak düğme etrafında bir kalkan şeklinde yeşil bir arka plan elde eder. Ancak VPN bağlantınız hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, ExpressVPN’in IP adresi denetleyicisi işlevini kullanabilirsiniz.

IP adresi denetleyicisini kullanmak için, menüyü açmak üzere ExpressVPN yazılımının sol üstündeki üç gri çizgiyi tıklayın, ardından Yardım‘ı, ardından IP Adresi Denetleyicisi’ni tıklayın. Bu, web tarayıcınızı ExpressVPN web sitesinde IP adresinizi kontrol edecek bir sayfaya açacaktır. Her şey yolunda giderse, bu sayfada yeşil bir kene sembolü ve ExpressVPN Connected diyen bir metin göreceksiniz. Bunun altında görünen IP adresinizi de görebilirsiniz – bu IP adresinin gerçek IP adresinizden farklı olması gerekir, çünkü görünen IP adresi diğer torrent kullanıcıları olarak görülecektir. Bağlandığınız yeri görmek için sağdaki haritaya da bakabilirsiniz.

Her şey yolunda görünüyorsa, IP adresinizin gizli olduğunu ve torrentlerinizi indirmek için kullanmanın güvenli olduğunu bilerek torrent yazılımınızı başlatabilir ve devam edebilirsiniz.

ExpressVPN Özel Teklifi

ExpressVPN Torrentlerle Çalışıyor mu? 2019 İçin Test Edildi ve İncelendi

Gördüğünüz gibi ExpressVPN torrent kullanıcıları için en iyi VPN’lerden biri. ExpressVPN, indirme hızlarınızı veya toplam miktarınızı sınırlandırmak için hiçbir bant genişliği olmayan, sunucularından herhangi biri için torrentler dahil P2P indirmelerine izin verir. Sunulan güvenlik, verilerinizi dışarıdaki gözlemcilerden korumak için 256 bit şifreleme kullanımı ve bir kill anahtarı, torrent IP adresleri, IPV6 sızıntı koruması gibi torrent kullanıcıları için önemli olan ekstra güvenlik özellikleri sayesinde çok iyidir. DNS sunucularını kullanma seçeneği. Gizliliğinizi korumak ve torrent kullanırken herhangi bir telif hakkı sorununu önlemek için, internet kullanımınızın kayıtlarının hiçbir zaman tutulmayacağı anlamına gelen bir kayıt politikası yoktur.

ExpressVPN tarafından sunulan bağlantı hızları oldukça hızlıdır, böylece büyük dosyaları hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. İndirme hızlarına yardımcı olmak için, geniş sunucu ağı 90 ülkede 1000’den fazla sunucu içerir, böylece en iyi hızlar için yakınınızda bir sunucu bulabileceksiniz. Yazılım, farklı platformlarda kurulabilir ve kullanımı son derece kolaydır, kill düğmesi ve bir IP adresi denetleyicisi gibi özellikleri açmak için basit onay kutularıyla, böylece başlamadan önce IP adresinizin gizlendiğini iki kez kontrol edebilirsiniz. torrent yazılımı.

Torrent kullanıcıları için ExpressVPN’i tavsiye ediyoruz ve aşağıda okuyucularımızın bu harika hizmetten tasarruf etmeleri için özel bir teklifi var.

OKUYUCU FIRSATI: ExpressVPN’in yıllık planında 3 ay ücretsiz yararlanın ve% 49 tasarruf sağlayın – 30 günlük para iade garantisi


Sonuç


Torrent trafiğinin her zamankinden daha yakından izlenmesiyle, bir VPN tüm torrent kullanıcıları için mutlak bir zorunluluktur ve kendinizi sorunlardan korumak için bir VPN almanızı önemle tavsiye ederiz. Torrent kullanıcıları için önerdiğimiz VPN’lerden biri ExpressVPN. Tüm kullanıcılar için P2P trafiğine izin verdiği ve torrent kullanıcılarının isteyeceği hız, güvenlik ve özelliklerin birleşimine sahip olduğundan, torrent kullanıcıları için mükemmel bir VPN tercihidir. Yazılımın kurulumu ve yapılandırılması kolaydır, böylece VPN’lerde yeniyseniz bile dakikalar içinde kendinizi koruyabilirsiniz.


ExpressVPN lerle kullanmayı denediniz mi? Bu kombinasyonla ilgili deneyiminiz neydi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir